Zdravotní matrace pro zdravý spánek

Zdravé spaní


Zdravá matrace, polštář a rošt jako celek pro zdravé spaní

Zdravá matrace je základ dobrého spánku a každé postele. Lidské tělo reaguje na výběr matrace vždy. Když máte špatnou matraci, nemůžete se divit, pokud vstanete unavení, podráždění a neodpočatí. Kdo by chtěl takto začít nový den?

Zdravé spaní vám zajistí jedině vhodný výběr matrace, která musí odpovídat vaší váze a vaší tělesné konstituci.Matrace Xena 100% přírodní latex

Výběr polštáře je další často podceňovaná oblast zdravého spánku. Přitom špatný výběr polštáře vám zkazí pohodlný spánek, i když máte sebekvalitnější zdravotní matraci. Navíc můžete negativně ovlivnit vaše zdraví, což se projevuje nejčastěji bolestí krční páteře, krku a ramenou. Při dobrém výběru polštáře se tomuto vyhnete, dojde k postupnému uvolnění napětí krčních svalů a zlepšení pohodlí spánku.

Rošt je nosnou částí postele a určuje do značné míry kvalitu spánku. Využití lamelových roštů zaručuje výborné pohodlí, ideální držení těla a navíc prodlužuje díky větrání zespodu životnost matrace.Visoceelastická matrace Tamara Visco

Díky větrání nedochází k hromadění vlhkosti v matraci, čímž se zabraňuje tvorbě plísní a bakterií.

Poslední součástí postele, která vám zajistí kvalitní spánek, je výběr vhodné přikrývky a povlečení. Přikrývka by měla ideálně odpovídat ročnímu období resp. teplotě, aby vašemu tělu poskytla optimální tepelný komfort a zároveň byla dostatečně prodyšná kvůli zabránění množení vlhkosti.

Jak vybrat vhodnou matraci

Současná nabídka zdravých matrací je obrovská. Mnohé typy matrací jsou si podobné nejen složením, ale i po vzhledové stránce, ale žádná není stejná. Liší se zejména vnitřním složením, využívají se totiž klasické pružiny, latex a různé paměťové pěny.

Nejdůležitější je však kvalitní zdravý spánek, který vašemu tělu poskytne tak důležitou relaxaci a doplní vám síly.

Výběr kvalitní zdravotní matrace ale nemůže být jen sázkou do loterie. Při výběru kvalitní zdravotní matrace byste se měli řídit několika základními pravidly, abyste nekupovali zajíce v pytli a váš spánek se nestal noční můrou.Luxusní zdravotní matrace Nikola

Při výběru vhodné zdravé matrace byste se měli řídit především vašimi zvyky a aktuálními potřebami. Rozhodně Vám nedoporučujeme řídit se jen cenou, spíše se řiďte tím, v jaké poloze nejčastěji spíte, a jestli máte rádi spánek na tvrdé nebo měkké matraci. Dále se zaměřte na vaše zdraví a případné potíže se zády a krční páteří, na vaše případné alergie a další tělesné faktory, mezi které patří míra pocení.