Zdravotní matrace pro zdravý spánek

Rady a poznatky


Shrnutí poznatků aneb už nikdy špatná zdravotní matrace

V předchozích článcích jsme vám dali důležité informace pro výběr vaší zdravotní matrace, abyste si dopřáli komfortu a odpočinku, který si zasloužíte. Všechny tyto rady nyní shrneme do nejdůležitějších kroků.

1.) Výběr velikosti zdravotní matrace

Důsledně vám doporučujeme změřit rozměry nejen původní matrace, ale i rámu postele, kde byla původní matrace umístěna. Předejdete tím případným nepříjemnostem kvůli vracení zboží apod. Určitě nechcete koupit moc velkou zdravotní matraci, která se nevejde do rámu postele nebo naopak malou, která se bude libovolně posunovat při každém vašem pohybu v posteli.

Polohovací rošt

2.) Dbejte na svůj zdravotní stav

Myslete důsledně na svůj zdravotní stav při výběru matrace. To znamená, že vaše nová zdravotní matrace Vám musí vyhovovat zejména z hlediska opory páteře. Ale pozor! To, že vaše záda jsou v pořádku nyní, se může změnit k horšímu při výběru špatné zdravotní matrace.

3.) Pohodlí především

V prodejně matrací si dlouho zkoušejte, která matrace vyhovuje přesně Vám. Zdravotní matrace musí být pohodlná a musíte se na ní cítit dobře a uvolněně. Některé obchody nabízejí možnost si matraci na několik dnů nebo týdnů vyzkoušet, ale ty, které tuto možnost nenabízí, by Vám měly vyhovět aspoň s tím, že si v prodejně můžete libovolně dlouho zkoušet jednotlivé typy zdravotních matrací.

4.) Dívejte se na reference, myslete na své zdraví

Zdravotní matrace se nekupují jako rohlíky v krámu. Jsou obvykle koupí na několik let. Proto zdravotní matrace prochází řadou zátěžových testů v reálném životě. Spíme na nich, relaxujeme, někteří na nich jí, pracují. Proto jsou matrace doslova semeništěm bakterií a roztočů. Proto je velmi dobré se při výběru matrace zaměřit na takové, u kterých jejich výrobce garantuje ochranu před mikroorganismy. Mnohé jsou ošetřeny metodami, které poskytují dlouhodobou ochranu proti roztočům, bakteriím a plísním.

Anatomický polštář z PUR pěny

5.) Cena není rozhodující

Zdravotní matrace jistě nejsou nejlevnější záležitostí, ale přesto by jejich cena neměla být hlavním kritériem při výběru matrace. Rovněž neplatí, že nejlepší zdravotní matrace jsou ty, které jsou nejdražší.

Díky masivní konkurenci jednotlivých výrobců a globalizaci je možné sehnat velmi kvalitní matrace za rozumné ceny.