Zdravotní matrace pro zdravý spánek

Nová matrace


Je už čas na novou zdravotní matraci?

Zkušenostmi ověřenou skutečností je, že zdravotní matrace by se měla měnit ideálně po sedmi letech, ale klidně i častěji.

Spánek na staré opotřebované matraci vám úlevu a odpočinek nepřinese. Proto zvažte, kdy jste si naposledy koupili matraci? Nenechejte nákup zdravotní matrace až na dobu, kdy se stará začne rozpadat.

Obecně lze říct, že novou zdravotní matraci si sežeňte v okamžiku, kdy cítíte pružiny, prohlubně a hrboly. Když vaše matrace vydává zvuky a v jejím středu se vytvoří prohlubeň, když vaše matrace vykazuje známky opotřebení (roztrhaný podklad, potrhané švy, průnik pružin vně matrace apod.)

Pružinová matrace SIMONA KOKOS

Špatný stav matrace se ale projevuje zejména v oblasti komfortu spánku. Kvalitní zdravotní matrace vám zaručí, že se ráno neprobudíte se ztuhlými a bolavými zády nebo končetinami. Důsledky spaní na závadné matraci jsou závažné, patří mezi ně nespavost, podrážděnost, nesoustředění, roztržitost, chuť na sladké (kvůli doplnění energie), převalování se v posteli a bolest páteře a krku.

Dlouhodobé spaní na závadné matraci Vám ale může způsobit mnohem vážnější potíže jako například přibírání na váze, zrychlené stárnutí organismu, sníženou pracovní produktivitu, pocit nespokojenosti a snížení energie do života.