Zdravotní matrace pro zdravý spánek

Kritéria výběru matracíSpíte rádi na zádech? Pak je pro vás vhodná spíše tvrdší matrace, na které je váha těla optimálně rozložena po celé matraci a ta poskytuje páteři oporu.

Pokud ale spíte na břiše, zvolte raději středně tvrdou matraci, která poskytuje oporu páteři, ale je zároveň pohodlná a jemná pro tento typ spánku.

Spánek na boku je hodně častý a matrace pro spaní na boku by měla být měkká, aby chránila vaše ramena, boky a kotníky. Pokud spíte na boku a máte tvrdou matraci, pak se ve spánku budete převracet, váš spánek bude neklidný a budete se budit.

Samozřejmě je hodně lidí, kteří ve spánku mění pozice a právě pro ně jsou vhodné měkčí až středně tvrdé matrace, které jsou optimální nejen kvůli podpoře páteře, ale zároveň kvůli ohledu na ramena a boky.

Visoce elastická matrace Royal Visco

Velmi důležité kritérium při výběru matrace je její tvrdost. Ta se hodně často řeší zejména při bolestech zad a krční páteře. Při bolestech páteře je pochopitelně ideální se dohodnout na výběru matrace se svým lékařem, avšak existují i obecná pravidla.

Při bolesti spodní části zad si vyberte tvrdou zdravotní matraci s vysokým ortopedickým stupněm, která vám zajistí udržení páteře ve vhodné poloze.

Při bolestech kloubů a kostí je ideální výběr trojdílné matrace, která se přizpůsobí hmotnosti a tvaru částí těla, které se na ní nacházejí, tzn., že první část je měkká a podporuje lehčí části těla. Střední část podporuje trup a je tvrdší a více ortopedická. Poskytuje tolik potřebnou oporu pro vaši páteř. Třetí část podporuje oblast nohou, která je lehčí a je tedy měkčí a pohodlnější. Je vyrobena primárně s ohledem na šetrnost ke kotníkům a lýtkům.

Na začátku odstavce bylo hovořeno o nadměrném pocení. I na toto výrobci zdravotních matrací mysleli a do matrací přidávají materiály, které pomáhají regulovat pocení a mají zároveň antibakteriální vlastnosti. Mezi tyto materiály patří stříbrná vlákna, která regulují tělesnou teplotu tím, že pohlcují teplo z lidského těla, mají antibakteriální vlastnosti a tím přímo zabraňují vzniku nepříjemných pachů.

Dále se při výrobě zdravotních matrací využívají i bambusová vlákna, která fungují jako přírodní deodorant, absorbují vlhkost a tím udržují optimální podmínky pro zdravý spánek.